Батькам

"Завдання школи і батьків - дати кожній дитині щастя" В. О. Сухомлинський

Шановні батьки!

Згідно ст.12 Закону України «Про охорону дитинства», ст.150 Сімейного кодексу України та Конвенції про права дитини Ви несете повну відповідальність за збереження життя та здоров’я своїх дітей.

У зв’язку з цим ви зобов’язані постійно контролювати місцеперебування своїх дітей та їх зайнятість, особливо під час канікул.

З повагою адміністрація школи.

Ст.150, ч.2. Сімейного кодексу України «Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини»:

.Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Ст.12 Закону України «Про охорону дитинства», а саме, «Права, обов’язки та відповідальність батьків за виховання і розвиток дитини»:

Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини…

Поради для батьків майбутніх першокласників

І.Не навчайте того ,з чим ви необізнані. Для правильного виховання дитини потрібно знати її вікові та індивідуальні особливості.

2.Не сприймайте дитину як свою власність.Не ростіть її для себе. Ваша мета - виростити її для життя серед людей .

З.Довіряйте дитині. Розтлумачуйте те, що вона робить краще , а не гірше. Залишайте за нею право на власні помилки. Дитина оволодіє вмінням самостійно їх виправляти .

4.Не ставтеся до дитини зневажливо . Дитина повинна впевнюватись у своїх силах поступово , тоді з неї виросте відповідальна особистість .

5.Будьте терплячими . Ваша нетерплячість-ознака слабкості, перший показник вашої невпевненості в собі.

6. Будьте послідовними у своїх вимогах , однак пам'яайте :твердість лінії у вихованні досягається не покаранням , а стабільністю обов'язкових для виконання правил , спокійним тоном спілкування , неквапливістю і послідовністю.

7.Потурбуйтесь про те, аби ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від ваших розпоряджень, зауважень , наказів. Нехай син або донька потроху вчаться розпоряджатися самі собою.

8.Виключіть із своєї практики вислів «Роби , якщо я наказую» «замініть цю форму вимоги іншою «Роби тому , що не зробити цього не можна , це принесе користь.» Дитина має звикнути діяти не на догоду зовнішньому розпорядженню (навіть батьківському), а тому , що це доцільно , розумно , потрібно для когось.

9. Оцінюючи дитину , кажіть їй не тільки про те, чим ви незадоволені, а й про те , що вас у ній радує, ніколи не порівнюйте свою дитину з сусідською , друзями , однокласниками . Порівнюйте її якою вона була вчора і якою є сьогодні.

10. Ніколи не кажіть , що вам ніколи виховувати свою дитину . Ми виховуємо своїх дітей способом свого життя , системою власних цінностей , виховуємо своєю присутністю і відсутністю.

Пам 'ятка - порада батькам

1. Завтра, коли Ваше дитя прокинеться, скажіть йому: «Добрий ранок!» і не чекайте відповіді. Почніть день бадьоро, а не з зауважень і сварок.

2. Не розлучайтеся з дитиною у сварці. Спочатку помиріться, а потім йдіть по своїх справах.

3. Зазвичай, коли дитя повертається зі школи, його запитують: «Тебе викликали? Яку відмітку отримав?» Краще запитайте його: «Що сьогодні було цікавого?»

4. Старайтеся, щоб дитя було прив'язане до будинку, до тих чотирьох стін, в яких живе сім'я. Повертаючись додому, не забувайте сказати: «А все ж таки, як добре у нас вдома!»

5. Коли Вам хочеться сказати дитині: «Не бреши, не бреши, не обманюй», скажіть краще «Не обманюй». А ще краще посміхніться: «Здається, хтось говорить неправду».

6. Вселяйте дитині давно відому формулу психічного здоров'я: «Ти хороший, але не кращий за інших!».

7. Ми, дорослі, вночі відпочиваємо, а дитина - працює, вона росте. Коли вона встане, добре погодуєте її перед школою.

8. Коли дитина виходить з дому, обов'язково проводіть її до дверей і скажіть на дорогу: «Не квапся, будь обережний». Це треба повторювати стільки раз, скільки дитина виходить з дому.

9. Коли син або дочка повертаються, зустрічайте їх в дверях. Дитя повинне знати, що Ви ради його поверненню, навіть якщо він провинився

10. Ні за яких обставин не заглядайте в портфель і кишеню дитини, навіть якщо вам здається, що Ви все повинні знати про своїх дітей.

11. Як би Ви не втомилися, постарайтеся поменше скаржитися дітям. Скаржачись, Ви учите їх скаржитися, а не жаліти. Спробуйте викликати жалість у дитини не до себе, а до інших людей, рідних і незнайомих.

12. У спорах з сином або дочкою хоч інколи поступайтеся, щоб їм не здавалося, що вони вічно неправі. Цим Ви навчите поступатися, визнавати помилки і поразки.

10 заповідей для батьків

1. Не чекай, що твоє дитя буде таким, як ти або таким, як ти хочеш. Допоможи йому стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для нього зробив. Ти дав йому життя, як він може віддячити тобі? Він дасть життя іншому, той - третьому, і це необоротний закон вдячності.
3. Не зганяй на дитяті свої образи, щоб в старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й пожнеш.
4. Не відносься до його проблем звисока. Життя дане кожному під силу і, будь упевнений, йому воно важке не менше, ніж тобі, а може бути і більше, оскільки у нього немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини - це його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них - ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині
7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для свого дитяти. Муч, якщо можеш - але не робиш. Пам 'ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
8. Дитя - це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не лише плід плоті та крові Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в нім творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, в яких зростатиме не "наш ", "свій " малюк, але душа, дана на зберігання.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому малюку те, чого не хотів би, щоб робили твоєму.
10. Люби свою дитину будь-якою. Спілкуючись з нею - радій, бо дитя - це свято, яке поки що з тобою.
(В. Джеме.)
Кiлькiсть переглядiв: 265

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.